Kurumsal

Ana Sayfa  /  Kurumsal

Kurumsal Hakkımızda

Hakkımızda:

Merkezi Bursa’da bulunan Alpsun Enerji Hizmetleri, uluslararası ve yerel enerji sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen ve mühendislik hizmeti veren EPC firmasıdır. 2012 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Alpsun Enerji Hizmetleri, güneş enerji sektörünün ülkemiz açısından revaçta olduğu dönemden itibaren aktif bir şekilde piyasalarda rol alarak yurtdışı ve yurtiçinde endüstriyel açıdan temsil etmektedir. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki projelerde de uzun soluklu yer almış olan Alpsun Enerji Hizmetleri’nin sunduğu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Evrak süreci ve takip danışmanlığı
  • Güneş enerjili araç sistemleri ve uygulamaları
  • Güneş enerjili sulama sistemleri ve uygulamaları
  • Keşif ve planlama yönetimi
  • LED aydınlatma sistemleri
  • Projelendirme
  • Şebekeye bağlı (ON-GRID) sistemler
  • Şebekeden bağımsız (OFF-GRID) sistemler
  • Teknik hizmet ve bakım anlaşması

Anahtar teslim çözüm yöntemlerimizle hızlı bir şekilde hizmet erişimi sağlayan Alpsun Enerji Hizmetleri, uygulama yelpazesi oldukça geniştir. Mühendislik hizmetleri sunduğundan dolayı pratik ve çözüm odaklı tasarımlara yer veren, müşteri odaklı, proje geliştirme hizmetlerinin yanı sıra kurulum ve montaj işlemlerinin de verilen termin süresine odaklı yapılanması hedeflenir. Endüstri 4.0 uyumlu önerileriyle birlikte ekipman ve araçların bakımlarının hızlı bir şekilde yapılmasını özveriyle sağlamaktadır. İş aldığı kurum içerisindeki elektrik ve enerji tüketimini izleyerek periyodik açıdan günlük, aylık veya müşteri isteğine göre/kurumun ihtiyaçları dahilinde raporlamalar yapılarak üst yönetimine sunulur.

Alpsun Enerji Hizmetleri, enerji tüketen tüm sistemlerin idaresini devralarak, yönetimi ve organizasyonuyla ilgilenmeyi üstlenir. 2012 yılından bu yana elektrik ticareti temel etkinlikleri kapsamında, fiyat ve talep tahminleri, imalat planlaması, ücretlendirme, satış, portföy ve risk yönetimi ile faturalandırma ve uzlaştırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Alpsun Enerji Hizmetleri, elektrik kullanıcılarına ikili anlaşmalar sağlandığı takdirde saatlik, dönemlik ve piyasa fiyatlarına uyarlanmış bir şekilde, tüketicilerin alışkanlıklarına ve hacimlerine uygun, en uygun tasarruf planı sunarak tarife paketleri oluşturmakta ve maliyetlerinin minimum seviyelerde olmasını sağlamaktadır.